کناف سقف

هدف از نگارش این مقاله ما معرفی کناف سقف است. امروزه این محصول کاربردهای زیادی در ساختمان سازی دارد و از این رو اولین سوالی که ذهن هر شخصی را به خود درگیر می کند این است که کناف سقف چیست؟ لذا ما در این مطلب به این سوال پاسخ می دهیم بیشتر شما را با این پدیده نوین اشنا می کنیم. همچنین علاوه بر این موضوع به موضوعات دیگری همچون کناف سقف اتاق خواب، کناف سقف پذیرایی، کناف سقف ﺁشپزخانه، قیمت کناف سقف و طرح و طراحی کناف سقف می پردازیم. از این رو اگر تمایل دارید که اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید می توانید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

کناف سقف

کناف سقف

کناف سقف چیست؟

برای پاسخ به این سوال که کناف سقف چیست می توان اینگونه پاسخ داد که در واقع این محصول یکی از مصالح ساختمانی جدید است که امروزه به جای گچ از آن استفاده می شود. همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم این مصالح، پنل های روکش دار گچی هستند یعنی نوعی پنل گچی با روکش کاغذی. عمده مصرف این پنل های گچی برای ایجاد سقف و دیوارهای کاذب، ایجاد دکور بر روی سقف و دیوار می باشد. در واقع می توان گفت که این پنل های گچی روکش دار را امروزه با نام تجاری کناف می شناسند و کناف برای این پنل ها یک برند تجاری است.
دلیل این نام گذاری هم این است که برای اولین بار یک خانواده آلمانی با همان نام این مصالح را تولید کردند و به مرور زمان تولید آن گسترش یافت. از این ابتدا استفاده از این مصالح در اروپا فراگیر شد و رفته رفته با جذب مشتریان زیادی به ایران نیز راه یافت و امروزه واحدهای تولید این مصالح در ایران تحت نام و برند کناف راه اندازی شد که تیم حرفه ای ما یکی از معتبرترین این واحدها می باشد.
لازم به ذکر است که بدانید در واقع کناف همان سیستم ساخت و ساز خشک یعنی بدون استفاده از آب است و کناف نام تجاری این سیستم می باشد. امروزه این مصالح جایگزین مناسبی برای گچ می باشند و به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. سقف یکی از مهم ترین بخش های هر ساختمانی است و زیباتر شدن آن جلوه ای خاص به منزل می بخشد چرا که از مهم ترین فاکتورهای دکوراسیون داخلی منازل محسوب می شود.
دلیل استفاده زیاد از کناف نیز به همین دلیل است که این مصالح این امکان را می دهد تا افراد بتوانند طرح های بسیار متنوعی بر روی سقف ها ایجاد کنند. از دیگر ویژگی های کناف این است که این مصالح وزن بسیار کمتری نسبت به مصالح دیگر همچون گچ دارند و لذا راحت تر نصب می شوند. همچنین مقاومت بیشتری در مقابل زلزله دارند.
در واقع کناف یک سازه فلزی یکپارچه است. این سازه فلزی که دارای روکش گچی یا سیمانی است به دلیل اینکه قابلیت رنگ پذیری و طرح پذیری زیادی دارد و همچنین نصب آن بسیار اسان است کاربرد گسترده ای در ساختمان سازی دارد.

آشنایی با کناف سقف

در واقع همان طور که می دانید صنعت و فناوری ساخت و ساز در چند سال اخیر بسیار پیشرفت کرده است. از این رو با پیشرفت های سریع این صنعت سبب شد که در این صنعت مصالح سنتی جایگاه خود را از دست بدهند و بیشتر از مصالح جدید استفاده شود. در واقع استفاده از مصالح جدید ساختمان سازی به جای مصالح سنتی و قدیمی دلیل دارد و دلیل این امر هم این است که مصالح جدید هم راحت تر نصب می شوند و هم زیبایی بیشتری دارند.
در بین مصالح ساختمان سازی جدید یکی از مصالحی که امروزه بسیار مورد توجه ساختمان سازان و مشتریان قرار گرفته است کناف است. این مصالح که جزئی از سیستم ساخت و ساز خشک است امروزه به صورت کاملا چشمگیر هم در سطح اروپا و هم ایران مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار فراگیر شده است. پنل های روکش دار گچی یا همان کناف یکی از رایج ترین مصالح مورد استفاده در این سیستم هستند. که در واقع امروزه به یکی از اصلی ترین مصالح ساختمانی تبدیل شده اند.

طراحی کناف سقف پذیرایی

طراحی کناف سقف پذیرایی

طراحی کناف سقف

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم عمده مصرف این سازه فلزی برای طراحی سقف و دیوارها می باشد. امروزه استفاده از این سازه فلزی در سقف ها بسیار رایج شده است و می توان گفت که به مهم ترین کاربرد آن تبدیل شده است. در واقع یکی از مزیت هایی که سبب شده است طراحی کناف متنوع باشد این است که این سازه فلزی، یکپارچه و بدون درز می باشد و همین قابلیت سبب شده که این سازه برای طرح سقف متنوع بسیار انعطاف پذیر باشد. در واقع قابلیت های یکپارچه بودن و منعطف بودن بالا سبب شده که از این سازه برای دکوراسیون داخلی منازل به وفور استفاده شود و کاربرد ویژه ای در این زمینه داشته باشد.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۳۰۶۰ تماس حاصل فرمایید.

قیمت کناف سقف

از این رو افرادی که تمایل دارند سقف منازلشان دارای طرح های بسیار متنوع باشد بهترین انتخاب برایشان سقف با کناف است. همچنین این سازه قابلیت ها و مزیت های دیگری نیز نسبت به سایر مصالح ساختمانی دارد. از جمله ویژگی ها و مزایای این سازه این است که نصب و طراحی کناف دردسر کمتری نسبت به سایر مصالح دارد و در واقع این امکان را به شما می دهد تا در مدت زمان کمتری و همچنین با صرف انرژی کمتر و هزینه بسیار مقرون به صرفه ای کار خود را تمام کنید.
همان طور که اشاره نمودیم مهم ترین کاربرد این سازه در سقف خانه ها است لذا افراد زیادی تمایل دارند که سقف خانه هایشان دارای طرح های متنوع باشد. لذا از جمله سقف هایی که امروزه با این سازه دارای طرح های متنوع می شوند می توان به کناف اتاق خواب، کناف پذیرایی و کناف اشپزخانه اشاره کرد. از این رو در ادامه انواع سقف کاذب کناف را معرفی می کنیم.

اجرا سقف با کناف

در واقع کناف سقف به دو نوع تقسیم بندی می شود. سقف مشبک و یکپارچه. تفاوت این دو نوع سقف کاذب این است که در سقف کاذب یکپارچه برای ایجاد زیرساخت از زیر سازه های فولادی استفاده می شود و سپس صفحات کناف را با استفاده از پیچ و مهره به این زیر ساز فولادی وصل می کنند. در نهایت در این نوع کناف کاری با استفاده از بتونه کاری و درزگیری صفحات این نوع کناف کاری به اتمام می رسد.
اما کناف کاری مشبک به گونه دیگری انجام می شود. در سقف کاذب مشبک تایل های پوشالی و گچی مورد استفاده قرار می گیرد. که با استفاده از آویزهای مخصوصی می توان آن ها را به سقف خانه متصل کرد. از مزیت های این نوع کناف کاری سقف این است که به سرعت انجام می شود و همچنین علاوه بر اینکه این نوع سقف کاذب دارای کاربرد زیادی است نصب و اجرای آن نیز بسیار اسان است. از دیگر مزایا و قابلیت های این نوع سقف کاذب می توان به تنظیم ارتفاع آن اشاره نمود.

قیمت کناف سقف

قیمت کناف سقف

انواع کناف سقف

امروزه انواع سقف کنافی وجود دارد که افراد می توانند بنا به سلیقه خود آن را انتخاب کنند. تمام انواع این سقف های کاذب توسط بهترین و مجرب ترین اساتید در تیم حرفه ای ما قابل اجرا می باشد. از جمله انواع سقف که قابل اجرا توسط تیم حرفه ای ما می باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کناف سقف اتاق خواب

از مهم ترین ویژگی های این سازه داشتن طرح سقف متنوع و جذاب است لذا با استفاده از این سازه در سقف اتاق خواب می توانید دارای سقف های جذاب و خاص باشید. در واقع این سازه به دلیل داشتن قابلیت رنگ پذیری بسیار بالا بسیار مناسب اتاق خواب ها می باشد. همچنین از آنجایی که این سقف ها شرایط بسیار خوبی برای طراحی نورپردازیهای متنوع دارند لذا می توانید از آن ها برای از نورپردازی های جذاب برای چراغ خواب بهره بگیرید.
از دیگر مزایای سقف اتاق می توان به موارد زیر اشاره نمود:
از مهم ترین مزایای این سازه عایق بودن در برابر صداست لذا بهترین انتخاب برای سقف اتاق خواب است. همچنین از آنجایی که نصب و اجرای این سازه بسیار سریع است لذا در زمان بازسازی سقف اتاق خواب بهترین گزینه می باشد. از دیگر مزایای این سازه در اتاق خواب این است که به راحتی می توانید به تاسیسات موجود در سقف دسترسی داشته باشید. قیمت اجرا آن در سقف نیز مزایای مهم آن بشمار می رود. از آنجایی که قیمت کناف نسبت به سایر مصالح ساختمانی بسیار پایین تر است لذا افراد علاقه مند به استفاده از این نوع سازه هستند. از این رو از آنجایی که افراد تمایل دارند معمولا در هزینه های خود صرفه جویی کنند این سازه را انتخاب می کنند.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۳۰۶۰ تماس حاصل فرمایید.

کناف سقف اتاق خواب

کناف سقف اتاق خواب

کناف سقف پذیرایی

همان طور که اشاره نمودیم سقف ها یکی از مهم ترین المان های دکوراسیون داخلی منازل هستند و از این رو اغلب افراد در زمان انتخاب مدل طراحی سقف منزل خود وسواس زیادی دارند. چرا که این افراد تمایل دارند طرح سقف خانه آن ها بسیار زیبا و بی نظیر با و همچنین متنوع باشد. از این رو بهترین انتخاب برای افرادی که به دنبال سقفی جذاب و متنوع هستند کناف سقف پذیرایی است. چرا که این سازه فلزی این امکان را به مشتریان می دهد تا از شیک ترین و جذاب ترین طرح سقف بسیار متنوع بهره بگیرند وقف منازل خود را تزئین کنند.
از آنجایی که سقف برای طراحان دکوراسیون داخلی از مهم ترین فاکتورها به شمار می رود و همچنین زیبا تر شدن پذیرایی به طراحی سقف بستگی دارد از این رو این مساله سبب شد که استفاده از آن در سقف پذیرایی بسیار مهم باشد. از مزایای استفاده از این سازه در سقف پذیرایی این است که شرایط بسیار خوبی برای اجرای نورپردازی سقف ایجاد می کند. همچنین سبب مدرن تر شدن دکوراسیون پذیرایی منازل می شود. از دیگر مزایای این سازه این است که علاوه بر عایق بودن در برابر صدا در برابر حرارت نیز عایق است و این مساله سبب می شود که هدر رفتن انرژی جلوگیری شود.
همچنین از آنجایی که این سازه دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی است لذا با استفاده از آن در سقف پذیرایی می توان تنوع بسیار زیادی در طرح ها ایجاد نمود. همچنین با این انعطاف پذیری می توان طرح های منحنی شکلی روی سقف ایجاد نمود.

کناف سقف خانه

کناف سقف خانه

کناف سقف ﺁشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای است که علاوه بر تمیز بودن، زیبا بودن آن نیز تاثیر زیادی بر دکوراسیون داخلی منازل دارد. همچنین نورپردازی آشپزخانه بسیار حائز اهمیت. این مسائل سبب شد که امروزه این سقف کنافی ﺁشپزخانه بسیار پرطرفدار باشد. چرا که با استفاده از این سازه علاوه بر ایجاد طرح های بسیار متنوع و جذاب می توان نورپردازی های اشکار و مخفی نیز در سقف ﺁشپزخانه ها اجرا کرد که این سبب زیبایی دوچندان آشپزخانه ها می شود. از دیگر قابلیت های این سازه در سقف آشپزخانه ها این است که می توان سقف ﺁشپزخانه ها را تنظیم نمود.
از دیگر مزایای استفاده از کناف ﺁشپزخانه می توان به موارد زیر اشاره نمود:
• داشتن سرعت و دقت بالا در زمان اجرا و طراحی
• نیاز به نیروی کمتر در حین انجام پروژه
• هزینه بیار کم کناف نسبت به سایر مصالح
• عایق بودن در برابر صدا و حرارت و مقاومت در برابر زلزله و همچنین سازه بسیار سبکی است.

حال که با این سازه فلزی بسیار پر کاربرد و پر مزیت اشنا شدید اگر تمایل دارید که در سقف خانه های خود از این سازه فلزی مقاوم در برابر زلزله استفاده کنید کافی است این کار را به تیم حفه ای ما بسپارید. تیم ما متشکل از استاید بسیار حرفه ای و مجرب و با تجربه است که در نصب و اجرای کناف بسیار حرفه ای هستند. همچنین تیم حرفه ای ما برای کمک به مشتریان و مراجعه کنندگان نیز خدماتی در نظر گرفته است.

برای مشاهده نمونه کار های کناف لند می توانید به صفحه اینستاگرام ما به آدرس knauf.landnet یا به صفحه نمونه کار کناف مراجعه کنید.