کناف کاری چیست ؟

ما در این مقاله به شما میگوییم کناف کاری به چه معناست.هنگام اجرای پروژه ساخت و ساز یک ساختمان طراحی و ساخت یک سقف مناسب و ایمن بسیار ضروری است و باید مهندسین برای ساخت یک سقف مناسب برای ساختمان اقدام کنند، برای ساخت یک سقف مناسب و زیبا فاکتورهای زیادی دخیل هستند.یکی از مهمترین فاکتورهایی که در ساخت سقف یک سازه باید بدان توجه کرد، جنس مصالحی است که برای ساخت سقف استفاده می شوند، امروزه شرایط با گذشته متفاوت است و مصالحی که در ساخت قسمت های سقف و دیوار ها بکار میرود نسبت به قبل بسیار متفاوت است.
امروزه برای ساخت سقف مناسب دیگر از مصالح و شیوه های سنتی و قدیمی برای ساخت سقف استفاده نخواهد شد بنابراین یکی از شیوه های نوین و مدرن برای ساخت سقف یک سازه، ساخت سقف های کاذب کناف هستند که استفاده از کناف برای ساخت سقف در دنیای امروز طرفداران زیادی دارد و در کمتر خانه ای ممکن است که سقف کاذب کناف دیده نشود زیرا استفاده از کناف کاری برای سقف مزایای بسیار زیادی دارد.
این جنس مصالح که در ساخت سقف استفاده میشود آنقدر ویژه هستند که طراحان به راحتی می توانند طرح های زیبایی را بر روی سقف پدید می آورند و بدین طریق زیبایی خارق العاده ای سقف منزل شما خواهد داشت و بر روی سایر بخش های خانه تاثیر شگرف خواهد گذاشت.

کنافکاری

کنافکاری

کناف کاری سقف

تا حالا شده است که از نامناسب بودن نور خانه خود ناراضی باشید؟ و یا هنگامی به یک ساختمانی وارد میشوید حس کنید نورپردارزی آن ساختمان مناسب نیست؟ خب یکی از مسائلی که تاثیری بسیار شگرف در تنظیم میزان نور یک ساختمان دارد، نوع ساختمان و طرح آن است، بی توجهی به سقف یک ساختمان ممکن است تمام زحمت هایی که برای ساخت آن ساختمان کشیده شده است را هدر خواهد داد.
استفاده از کناف کاری هم از لحاظ ایمنی و هم از لحاظ زیبایی برای سقف مطلوب است، سقف هر سازه باید ایمن و محکم باشد و در صورت عدم امنیت سقف با هر گونه آسیب وارد شده بدان ممکن است خسارت های جدی و جبران ناپذیری پیش بیاید و این در حالی است که شاید اهمیت کناف کاری سقف برای بسیاری از افراد هنوز روشن نشده باشد.
افراد در هنگام رنگ دیوار ها، دکوراسیون منزل، چیدمان مبل ها منزل بسیار دقت میکنند و برایشان کیفیت و زیبایی اهمیت بالایی دارد و این در حالی است که اگر به کناف کاری سقف منزل خود هم اهمیت بدهند بسیار خوب میشو، کناف کاری سقف بسیار مهم است زیرا سقف یکی از قسمت های مهم هر سازه میباشد و در صورتی که کناف کاری خوب انجام نشود، سقف زود آسیب می بیند و خسارت های مالی و حتی جانی پیش خواهد آمد.
اهمیت کناف کاری سقف فقط مربوط به امنیت و محکم بودن بیشتر آن نمیشود بلکه کناف کاری باعث افزایش زیبایی و جلوه سقف یک ساختمان می شود و این چنین فضای خانه دلرباتر دیده خواهد شد و گاه با انجام کناف کاری مطلوب دیگر نیازی به استفاده از وسایل زیاد برای چیدمان منزل نخواهید داشت، اهمیت کناف کاری سقف هر سازه بر سایر فضای یک ساختمان غیر قابل انکار است.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۳۰۶۰ تماس حاصل فرمایید.

انواع کناف کاری

کناف از جمله مصالح خشک و بدون آب است که از جدیدترین و بهترین مصالح برای ساخت و ساز ساختمان ها از آن ها استفاده میشود و انواع کناف کاری وجود دارد.
کناف ها امروزه در انواع مختلفی ساخته میشوند که هر کدام آنها ویژگی های خاصی دارند، بعضی از انواع کناف ها ضد حریق هستند و از آنها می توان برای ساخت ساختمان هایی که در معرض آتش سوزی هستند استفاده شود، همچنین گاه ممکن است، ساختمان مورد نظر شما در مکانی مرطوب باشد، در چنین شزایطی می توانید از کناف مقاوم در برابر رطوبت استفاده نمایید
در کناف کاری سقف و دیوار می توان از انواع مختلفی از کناف ها استفاده کرد برای مثال برخی از کناف ها از نفوذ صدا های متفرقه به داخل ساختمان جلوگیری میکنند و به این طریق شما با استفاده از این جنس از کناف که عایق صدا هستند میتوانید فضای ساختمان خود را نسبت به دیگر ساختمان ها آرام تر کنید.
و اما چرا انواع کناف ها بسیار متنوع هستند؟ کناف کاری با توجه به جنس و موقعیت ساختمان باید انجام شود، شما میتوانید با استفاده از کناف های مخصوص شرایط ساختمان خود را بسیار ویژه و مخصوص کنید و این چنین ساختمان از هر نظر بسیار فوق العاده خواهد شد.
یکی از مسائلی که برای تعیین قیمت کناف بسیار تاثیرگذار است، جنس و نوع کناف استفاده شده می باشد، قیمت انواع کناف با یکدیگر متفاوت است و در شرایط خاص استفاده از نوع خاصی از کناف ها پیشنهاد میشود.

انواع کناف کاری

انواع کناف کاری

مدل های کناف کاری

یک ساختمان مدرن و زیبا یک سری ویژگی هایی دارد، از جمله اینکه به طرح سقف در ساختمان های مدرن توجه میشود و این در حالی است که در گذشته سقف های ساختمان ها ساده و بدون طرح بودند و این در حالی است که با هرچه پیشرفته تر شدن صنعت ساخت و ساز، توجه طراحان و معماران به تزیین سقف بیشتر میشود.
مدل های مختلفی برای کناف کاری استفاده میشود، یکی از مهم ترین بخش های یک خانه سالن و یا اتاق پذیرایی است و با بکارگیری سقفی زیبا در اتاق پذیرایی توجه همگان جلب خواهد و میتوان برای سقف اتاق پذیرایی از مدل های مختلف کناف کاری استفاده کرد، شما برای آشنایی با انواع طرح ها و مدل های کناف کاری میتوانید به سایت های معتبر مراجعه کنید، در سایت های معتبر تعداد زیادی از عکس های سقف ها موجود است.

مراحل کناف کاری

اما لازم به ذکر است که مراحل کناف کاری با توجه به بخش بکار برده شده تعیین می شود برای مثال اگر می خواهید کناف را در سقف بکار ببرید با شیوه ای متفاوت با حالتی که کناف در دیوار به کاربرده میشود، انجام خواهد شد و مراحل کناف کاری نیز متفاوت خواهد بود.
برای استفاده از کناف در سقف ابتدا با استفاده از یک تخته تمام سقف پوشش داده خواهد شد، سپس یکسری از پروفیل های فلزی را برای سقف استفاده خواهیم کرد که اینها مربوط به سقف اصلی میشود اصولا کار کناف کاری سقف بعد از اتصال قسمت فلزی به سقف اصلی شروع میشود.
بعد از قرار گرفتن زیر ساز های فلزی آنگاه، پنل های گچی رو روی سطح سقف قرار می دهیم و در ادامه باید توجه کرد تا تمامی سطوح سقف صاف باشد و درزی وجود نداشته باشد.
مراحل کناف کاری با توجه به بخشی که در ساخت آن کناف استفاده میکنید، متفاوت خواهد بود، بنابراین اگر مراحل کناف کاری را برای دیوار بخواهیم بگوییم بسیار متفاوت تر از سقف خواهد بود.

مراحل کنافکاری

مراحل کنافکاری

قیمت کناف کاری

از کناف کاری برای باز سایی و یا ساختن دیوارها و سقف های یک سازه استفاده میشود، درست است که مصالح خشک مناف از جمله جدیدترین مصالح وارد شده در صنعت ساخت و ساز است ولی به دلیل مزایای زیاد و کاربرد بسیار مطلوب این مصالح از آنها در بکارگیری ساخت سقف ها و دیوارهای ساختمان ها استفاده میشود به گونه ای که امروزه ساختمان هایی که ساخته میشوند از این مصالح استفاده می کنند.

هزینه کناف کاری

و اما در ارتباط با هزینه کناف کاری باید بدانید که میزان هزینه کناف کاری به فاکتورهای متعددی بستگی دارد و این فاکتورها در تعیین قیمت کناف کاری بسیار تاثیر گذار هستند.
برای یک پروژه ساختمانی در مراحل مختلفی هزینه هایی را بابت نیروی کارگران و مواد و مصالح مورد نیاز خرج خواهیم کرد، در صورتی که یک پروژه موفق است که کیفیت کار خود را با کمترین هزینه به ارمغان بیاورد، برای ساخت یک پروژه ممکن است از مصالح مختلفی استفاده شود و حال باید گفت که قیمت مصالح مختلف با یکدیگر تفاوت دارند ولی نمی توان از مصالح کم قیمت ولی بی کیفیت برای ساخت یک سازه استفاده کرد زیرا استفاده کردن از مصالح بی کیفیت و نامطلوب حتی اگر قیمت کمی داشته باشند به صرفه نیست، ساخت یک ساختمان و سازه اهمیت بالایی دارد، در صورت مناسب نبود مصالح ممکن است خسارات جبران ناپذیری به افراد زیادی وارد شود.
اما در هنگام انتخاب مصالح برای یک ساختمان و یا سازه باید شرایط مختلف آب و هوایی و موقعیت ساختمان را در نظر بگیرید هر چه که میزان شناخت شما از ساختمان و موقعیت مکانی آن بیشتر باشد آنگاه میتوانید بنای ساختمانی زیباتری را خلق کنید.
انتخاب مصالح با دوام و مقاوم و متناسب با موقعیت ساختما باعث ساختن یک ساختمان ویژه و خاص میشود.
قیمت کناف کاری با توجه به کاربرد بالای کناف در ساخت سقف و دیوار باورنکردنی است یعنی شما برای ساخت یک سازه میتوانید با بهترین قیمت، بهترین و با کیفیت ترین انتخاب را داشته باشید و این در حالی است که شما با یک انتخاب سود زیادی خواهید برد زیرا کناف کاری در سقف و دیوار های یک ساختمان جلوه زیبایی به ساختمان شما خواهد داد و هم اینکه از هر لحاظ ساختمان شما مقاوم خواهد بود و سقف خانه شما بر اثر هر حادثه ای آسیب نخواهد دید.

هزینه کناف

هزینه کناف

کناف کاری ساختمان

ساختمان خوب، ساختمانی است که برای ساخت آن یگسری فاکتورها را رعایت کنند، یک ساختمان از بخش داخلی و بخش بیرونی ساخته شده است، وقتی از یک پروژه انتظار دارید که خوب اجرا شود پس باید تمام فاکتور های مربوط به پروژه ساخت و ساز رو درست رعایت کنید.
یک ساختمان ممکن است برای مشاغل و کارهای مختلف اداری استفاد ه شود و یا اینکه منزل مسکونی باشد، تمامی ساختمان ها و مکان هایی که به عنوان پروژه ساخته می شوند باید از لحاظ ظاهر و امنیت مطلوب باشد، و نباید تنها به ظاهر یک ساختمان اهمیت داد.
از جنبه دیگر یک ساختمان زمانی کامل است که تمام اجزای آن با استفاده از مصالح مرغوب و کارگران توانمند به درستی شکل بگیرد و ساخته شود، امروزه محبوبیت مصالح خشک نظیر کناف بسیار زیاد شده است و دلیل این محبوبیت کارایی بالای آن هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ امنیت و مقاومت در برابر حوادث طبیعی است.
کناف کاری ساختمان انتخابی بسیار هوشمندانه است زیرا برای ساخت هر ساختمانی چه اداری، چه مسکونی نیازی به مصالح مقاوم داریم و از دیگر مزایای کناف کاری ساختمان می توانیم به قیمت مناسب آن اشاره کنیم، شما با خرج مبلغی مناسب می توانید مصالح بسیار مرغوبی برای ساختمان سازی تهیه کنید و این در حالی است که شما از این مصالح میتوانید برای ساخت سقف کاذب، سقف اصلی، دیوارها و… استفاده کنید.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۳۰۶۰ تماس حاصل فرمایید.

کناف کاری ساختمان

کناف کاری ساختمان

کناف کاری دیوار

استفاده از مصالح خشک مانند کناف که از جدیدترین مصالح برای ساخت دیوار و سقف محسوب میشود، سود بسیاری زیادی برای مهندسان و معماران آن سازه خواهد داشت، وزن کناف نسبت به سایر مصالحی که در گذشته استفاده می شد و یا اکنون استفاده می شوند، بسیار کمتر است و سبک هستند بنابراین حمل و جابه جایی این مصالح برای کارگران آسان تر خواهد بود.
دیوار و سقف برای امنیت یک ساختمان مهم هستند و اگر این اجزا اصلی ساختمان با استفاده از املاح مناسب و به صورت اساسی و با رعایت اصول و قوانین ساخته شوند آنگاه بنای ساخته شده از هر لحاظ محکم و استوار خواهد ماند و اعتبار ساخت و ساز شما را نیز افزایش خواهد داد، زیرا امروزه هر کس که به دنبال ساختمان و محلی برای زندگی است، ذکر می کند که جنس دیوار و سقف آن ساختمان مقاوم باشد و در این شرایط چه چیزی بهتر از ساختمانی که جنس دیوار و سقف آن از کناف است.

کناف کاری پذیرایی

سالن پذیرایی هر خانه همواره در مواقع پذیرایی از مهمان و یا دورهمی های خانوادگی شلوغ خواهد شد و اصولا برای پذیرایی از مهمانان ویژه از آنها دعوت میشود تا به سالن پذیرایی تشریف بیارن و از آنها در سالن پذیرایی استقبال خواهید کرد بنابراین زیبایی سالن پذیرایی سبب ایجاد حس مطلوب در عزیزانتان خواهد شد.
کناف کاری در تنظیم نور داخلی فضای سالن پذیرایی شما تاثیری شگرف خواهد داشت، شما با کناف کاری سقف سالن پذیرایی میتوانید جلوه خاصی به سقف و نمای منزل ببخشید و حتی میزان پردازش نور نیز تنظیم خواهد شد، سقف منزل افراد در قدیم ظاهری بسیار ساده و بدون تزیین داشت و این در حالی است که امروزه سقف خانه ها بسیار مدرن تر و زیباتر از گذشته طراحی شده است و اینچنین به زیبایی منزل شما افزوده خواهد شد.

برای مشاهده نمونه کار های کناف لند می توانید به صفحه اینستاگرام ما به آدرس knauf.landnet یا به صفحه نمونه کار کناف مراجعه کنید.