کناف چیست؟

یکی از مصالح پرکاربرد و جدید در صنعت ساخت و ساز ورقه های کناف هستند، این ورقه های کناف امروزه توانستند جایگزینی خوبی برای مصالح قدیمی و سنتی شوند.ورقه های کناف به عبارتی جزئی از مصالح نوین و جدید هستند اینگونه مصالح به مصالح خشک و یا بدون آب معروف است که مقاومت بسیار خوبی دارند و به همین دلیل استفاده از این مصالح برای زیباتر شدن و ایمن تر شدن ساختمان ها ضروری است.
کناف و یا ورقه های کناف از جمله مصالح و اجزای بسیار مناسب برای ساخت سقف سازه ها میباشد، سقف هر ساختمان و یا سازه یکی از مهم ترین قسمت های مربوط به ساختمان محسوب می شود و برای جلوگیری از بروز حوادث و هر گونه تخریب بهتر است از مصالح مناسب و مقاوم در برابر حوادث طبیعی انتخاب کنیم تا که هزینه های ناشی از تعمیرات به حداقل برسد.
برای ساخت سقف به عنوان یکی از اجزای اصلی و مهم هر ساختمان و بنا باید فاکتورهای متفاوت و قابل توجه ای را مدنظر داشت، ابتدا باید مهندسان و معماران پروژه تمامی شرایط و موقعیت را بسنجند و سپس با توجه به امکانات و مصالح در دسترس برای ساخت سقف اقدام کنند.

کناف

کناف

در ارتباط با ساخت سقف باید متریال و میزان مصالح لازم برای ساخت سقف را در نظر بگیرید و بدانید که از چه میزان مصالح برای ساخت سقف بنای مورد نظر نیاز دارید و تا جایی که امکان دارد هزینه های ناشی از هزینه های اجرا را به حداقل برسانید تا که پروژه با کمبود بودجه مواجه نشود.برای ساخت سقف موقعیت را در نظر داشته باشید و از شرایط آب و هوایی منطقه و جو منطقه آگاه باشید، باید بدانید که هر چه قدر اطلاعات شما در ارتباط با موقعیت و شرایط آب و هوایی بیشتر باشد، آنگاه می توانید سازه ایمن تر و مطلوب تری را بسازید.
هرچه که شناخت شما نسبت به موقعیت ساختمانی که در حال ساخت آن هستید بیشتر باشد و یا هرچه میزان مصالح به کار گرفته شده مرغوب تر باشد بنای ساختمانی مقاوم تری را خواهید ساخت و خسارات مالی، اقتصادی و جانی به این روش به حداقل مقدار خود خواهد رسید و با این شیوه سقف سازه به سادگی دچار تخریب نخواهد شد.
بهترین راه برای کاهش و به حداقل رساندن تخریبات ناشی از هرگونه حوادث، بهتر است در هنگام ساخت و ساز از بهترین و قوی ترین مصالح استفاده شود، سقف هر بنا و سازه از اهمیت زیادی برخوردار است و اهمیت سقف را می توان از جهات مختلف بررسی کرد، در نظر داشته باشید که اگر یک سقف و یا دیوار های یک سازه به اندازه کافی مقاوم نباشند، آنگاه با تخریب و یا کوچکترین آسیب به سقف و دیوارهای یک سازه مشکلات بسیار زیاد اقتصادی و مالی پیش خواهد آمد که گاه جبران ناپذیر هستند.
برای ساخت دیوار ها و سقف های یک بنا می شود از مصالح مختلفی استفاده کرد، امروزه انواع مصالح مقاوم در بازار موجود است، با این حال یکی از مصالح پرکاربرد که امروزه ساخت و ساز های مختلفی به کمک این نوع از مصالح استفاده می شود، ورقه های کناف نام دارد، که کاربرد بسیار زیادی دارد.ورقه های کناف با توجه به جنس و نوع مقاومت آنها در سازه ها و قسمت های مختلفی از دیوار و سقف به کار میرود، ورقه های کناف از لحاظ مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند، از لحاظ رنگ، مقاومت ورقه های کناف و از لحاظ امنیت در مقابل تخریب شدن اهمیت بالایی دارد.
استفاده از ورقه های کناف بسیار توصیه می شود زیرا مزایای بسیاری دارد، ورقه های کناف زیبای سازه را دوچندان میکنند به گونه ای که سقف هایی که با ورقه کناف ساخته می شوند بسیار چشمگیر و زیبا هستند، علاوه بر زیبایی از مقاومت بالایی برخوردارند و با ساختن سقف و دیواره های یک سازه از جنس کناف می توان امنیت و مقاومت این ساختمان را چندین برابر کرد.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۳۰۶۰ تماس حاصل فرمایید.

چرا امروزه از ورقه های کناف بیشتر استفاده میشود؟

همواره معماران و طراحان به دنبال جدیدترین و کاربردی ترین طرح ها برای ساخت ساختمان های مدرن و شیک هستند، برای ساخت سازه و ساختمانی مدرن و زیبا، باید از مصالح و ابزاری مدرن استفاده کنیم، ورقه های کناف یا به عبارتی سقف کاذب کناف از مصالح جدید و پرطرفداری است که امروزه بسیار به آن توجه می شود.
برای ساختن بنا و سازه هایی متفاوت با ساختمان های قدیمی نیاز به یکسری از مصالح کاربردی جدید است، یکی از مصالح که بسیار پرطرفدار است، ورقه های کناف می باشند که از این ورقه های کناف برای ساخت سقف های ثانویه استفاده می شود، واژه سقف ثانویه به منظور ساختن سقفی با فاصله مناسب از سقف اصلی بیان میشود.

کناف سقف

کناف سقف

کاربرد کناف

در ارتباط با کاربرد مصالح جدید که از جمله مصالح خشک و بدون آب هستند که با مزایای زیادی که دارد، از جمله مصالح پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز محسوب میشود و صنعت ساخت و ساز را به دنیای مدرن و جدید امروز نزدیک تر کرده است.از ورقه های کناف به دلیل مقاومت و زیبایی نسبی بیشتر نسبت به سایر مصالح در ساخت و ساز، سازه ها بیشتر استفاده می شود تا جایی که مهندسان و معماران امروز همواره بر انتخاب مصالح خشک و بدون آب از جمله ورقه های کناف تاکید می ورزند.
از این ورقه های کناف در ساخت دیوارهای مقاوم ، ساخت سقف کاذب کناف مشبک، سقف کاذب کناف یکپارچه و… می توان استفاده نمود، مصالح مدرن مانند ورقه های کناف در ساخت ساختمان ها و دکوراسیون مدرن پرکاربرد است.

ویژگی استفاده از کناف

برتری های مصالح نوین نسبت به سایر مصالح سنتی و قدیمی بسیار زیاد است و می توان به چند مورد اشاره نمود از جمله باید ذکر کرد که با استفاده از این ورقه سرعت اجرای کار دوبرابر خواهد شد و مراحل ساخت و ساز آسان تر طی میشود.
مصالح بدون آب و یا به عبارتی این گچبرگ ها، وزن زیادی ندارند و نیازی به هزینه بالا برای حمل و نقل این مصالح نیست، بسیاری از مصالح سنتی و قدیمی که در بنا های مختلفی از آنها استفاده شده است، از حجم و وزن بسیار بالایی برخوردار بودند و وزن زیاد مصالح سرعت ساخت سازه ها را بسیار کاهش می دهد و این مسئله باعث می شود تا برای ساخت هر سازه زمان بسیار طولانی ای سپری شود.
برای یک مهندس و معمار افزایش سطح مفید زیر بنا مهم است، از فواید چشمگیر و پر اهمیت ورقه های کناف، افزایش مفید سطح زیربنا است که از سوی معماران همواره مورد توجه قرار می گیرد.
یک پروژه ساخت و ساز از اجزا و دست اندرکاران زیادی تشکیل می شود، این پروژه های مربوط به ساخت و ساز علاوه بر مهندسان، معماران توانا به کارگران کاربلد و با تجربه نیز نیازمند است بر همین اساس برای تکمیل درست و مطلوب یک پروژه ساختمانی تمامی اصول ساختمان سازی باید رعایت شود و با انتخاب مصالح گچبرگ می توان تعداد کارگران نیازمند به ساخت ساختمان را کاهش داد و بر همین اساس هزینه ساخت و ساز نیز به حداقل خواهد رسید.
بعد از پایان هر پروژه کاری مصالح اضافی و باقی مانده از جمله خسارت های مالی وارده به پروژه خواهد بود، مصالح نوین و بدون آب کناف از جمله مصالح قابل بازیافت هستند که تا ۷۵ درصد امکان بازیافت این مصالح امکان پذیر است.زیبایی ساختمان مهم است و از آن مهمتر مسئله امنیت مطرح می شود، با استفاده از ورقه های کناف زیبایی و امنیت ساختمان و بناها تامین میشود، و به غیر از زیبایی و امنیت نسبت به مصالح دیگر برتری های زیادی دارند تا جایی که ازش استفاده از این مصالح بسیار بالاتر رفته است.
اینکه کناف قابل رنگ آمیزی است و اینکه امکان رنگ آمیزی آن بسیار ساده تر است خود از اهمیت ها و دلایل پراستفاده بودن آن است، مسائل مختلفی در ارتباط با امکان رنگ زدن کناف ها وجود دارد، باید در نظر داشته باشید که رنگ آمیزی کناف به وسیله رنگ های مختلفی قابل اجرا است و محدودیتی ندارد و رنگ آمیزی کاری است که باید توسط افراد متخصص و کاربلد انجام گیرد و نمی توان این کار را ساده تلقی کرد.

مواد تشکیل دهنده کناف

مواد تشکیل دهنده کناف

مواد تشکیل دهنده کناف

و اما در ارتباط با مواد تشکیل دهنده کناف باید به بررسی اجزا و عوامل سازنده آن بپردازیم در این ارتباط می توان از زاویه دیگر به مسائل پرداخت.ورقه های کناف از یک هسته گچی ساخته شده اند، نام دیگر ورقه های کنافی، گچبرگ است یکی از دلایل نامیدن آن به این اسم به دلیل هسته گچی به کار رفته در آن است و همچنین این مصالح سطح و لبه های آن با استفاده یک پوشش خاص مانند کاغذ مخصوص کامل پوشانده شده است.
لازم به ذکر است که این ورقه های گچی در انواع مختلف تولید می شوند و تفاوت هایی با یکدیگر دارند، بسته به نوع مصارف و بسته به نوع سقفی که می خواهیم بسازیم از انواع مختلفی از آنها استفاده خواهد شد.در مصارف عمومی از نوعی ورقه های گچی استفاده می کنند که معمولی تر هستند و نسبت به سایرین مقاومت کمتری خواهد داشت اما در ارتباط با ساخت و ساز در موقعیت های مرطوب و نمدار از صفحه های ورقه ای مقاوم تری استفاده می کند تا که خسارات ناشی از سقف کاذب را به حداقل برسانند.
یکی از نکات حائز اهمیت در ارتباط با این ورقه های کناف قابلیت ضد حریق بودن آنها می شود، از این صفحات گچی که نوع آنها ضد حریق هستند در مکان هایی که احتمال آتش سوزی بسیار بالا است استفاده می شود و اینچنین امنیت ساختمان بسیار بیشتر خواهد شد.نوعی دیگر از ورقه های کناف هم در مقابل آتش و هم در مقابل رطوبت مقاوم هستند و از این نمونه می توان برای جلوگیری از حریق در مکان های مرطوب استفاده نمود.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۳۰۶۰ تماس حاصل فرمایید.

دیزاین کناف

دیزاین کناف

قیمت ورقه های کناف

اما مسئله ای که نمی توان از اهمیت آن چشم پوشی کرد، یکی از مهم ترین مسئله هایی که هنگام خرید هر وسیله و اجناسی به آن فکر می کنید، هزینه و قیمت پرداختی آن می باشد.
برای ساخت ساختمانی شیک و مدرن شما نیاز به مصالح مطلوب و پرکاربرد هستید و در این میان چه چیزی بهتر از مصالح خشک و بدون آب که استفاده از آن مزیت بسیار زیادی دارد، کناف از جمله جدیدترین و پرطرفدارترین مصالح مدرن موجود در کشور است که امکان استفاده از آن برای ساخت ساختمان و سازه شیک وجود دارد.
قیمت در هر زمینه مهم است، قیمت و کیفیت از جمله فاکتورهای مهم برای خرید یک وسیله می باشند، در ارتباط با خرید مصالح نیز قیمت بسیار کلیدی است، برای مهندسین خرید مصالحی با کیفیت و با هزینه مطلوب و معقول بسیار ضرورت دارد تا جایی که نمی توان از اهمیت آن چشم پوشی کرد.
قیمت مصالح خشک و بدون آب نظیر ورقه های کناف نیز به فاکتورهایی بستگی دارد، از جمله مواردی که قیمت ورقه های کناف رو تعیین میکنن متریال و هزینه های مربوط به اجرا هستند.
ابتدا باید زمینه و ابعاد قسمتی که نیاز به ورقه های کناف دارد را مشخص کنیم و سپس بعد از ارزیابی نوبت به مصالح تشکیل دهنده سقف کاذب میرسد تمامی این ها تعیین کننده هزینه های مربوط به ورقه های گچبرگ را شامل میشود.
از دیگر موضوعاتی که در زمینه می توان بدان پرداخت هزینه اجرا می باشد، در زمینه هزینه اجرا باید فاکتور ها و اعمال بسیاری مدنظر داشت و تمامی این فاکتور های می تواند هزینه ناشی از خرید مصالح افزایش دهد.
در مورد هزینه اجرا فاکتور های زیادی همواره مورد بحث قرار خواهد گرفت و باید بدانید که یک پروژه مربوط به ساخت سقف هزینه هایی را در بر دارد، هزینه اجرایی که می تواند مبلغ پرداختی برای ورقه های کناف را زیادتر و یا کمتر کند مربوط به نیروی کار، بشکه، نردبان و حتی هزینه های نظیر حمل و نقل و سایر موارد نیز می شود.
در ارتباط با زمینه هزینه های وارد در ارتباط با ساخت سقف تمامی جنبه ها و فاکتور های مربوط به ساخت و ساز تاثیر گذار هستند و تا جایی که میشود باید از هزینه های ناشی از اجرای پروژه کاست تا که ساخت و ساز یک ساختمان و سقف کاذب دربردارنده هزینه بسیار گزاف نباشد.

برای مشاهده نمونه کار های کناف لند می توانید به صفحه اینستاگرام ما به آدرس knauf.landnet یا به صفحه نمونه کار کناف مراجعه کنید.